![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14023566
*
nr 1402 3566
Spegel
barockstil, mässing, Slipat glas, 66x36 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 20:52:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/6 20:08:14
1
100 kr
7/6 20:24:33
2
200 kr
7/6 20:42:23
3
200 kr
7/6 20:42:24
2
200 kr (Budbetjänt)
7/6 20:43:01
3
250 kr
7/6 20:44:10
3
300 kr
7/6 20:45:01
2
300 kr
7/6 20:45:01
3
300 kr (Budbetjänt)
7/6 20:45:49
2
350 kr
7/6 20:47:48
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil gyllene, guldfärgad metall mässing slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1402 3566
Spegel
barockstil, mässing, Slipat glas, 66x36 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/6 20:08:14 | 1 | 100 kr |
7/6 20:24:33 | 2 | 200 kr |
7/6 20:42:23 | 3 | 200 kr |
7/6 20:42:24 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
7/6 20:43:01 | 3 | 250 kr |
7/6 20:44:10 | 3 | 300 kr |
7/6 20:45:01 | 2 | 300 kr |
7/6 20:45:01 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
7/6 20:45:49 | 2 | 350 kr |
7/6 20:47:48 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil gyllene, guldfärgad metall mässing slipat glas spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53